DVD přehrávač Evolve DX580

   Tento menší DVD přehrávač zaujme jednoduchostí a přitom nadstandartními možnostmi pro poslech zvukových knih a kvalitou prostorového zvuku při využití vícekanálového zvuku z DVD.
   Přehrávač je v černém provedení se solidním zpracováním. V přední části je zleva tlačítko k zapnutí a vypnutí přehrávače, dále dvířka mechaniky, stavový display žluté barvy, ovládací prvky ( play, přetáčení atd.). Zcela vpravo je umělohmotná krytka pod kterou je USB port a konektor SD/SDHC karty
Vzadu je 5.1 audio výstup, dále HDMI, výstup na 2.1, koaxiální výstup, komposit, optický výstup, YUV - komponentní video výstup a SCART.

   Dálkové ovládání hezky padne do ruky. Velké množství tlačítek je spíše plus a napovídá, že ne vše se musí spouštět přes menu.

   Pro vidící je menu přístroje kompletně počeštěné, poměrně dobře je propracován zvuk – 5.1, virtual surround, stereo + equalizer, levý a pravý kanál, DRC. Nastavení obrazu (sytost, kontrast atd.) lze nastavovat z přístroje, nastavení titulků je provedeno velmi dobře, podkres, obrys, velikost písma, barva, umístění. Vše lze ovládat při provozu tlačítkem SETUP.

   Po zapnutí přístroje se objeví logo EVOLVE a menu, Při přehrávání AVI jsou vidící ochuzeni o informace o kodeku nebo streamu. Podobně tak i u MP3, je to bez ID3 tagů.

   Přehrávání z paměťovéhomédia.
Propřehrávání musí být přehrávač vypnut hlavním vypínačem pak vložíte SD nebo USB, při zapnutí přehrávač načítá z paměťového média a rovnou může pokračovat v přehrávání tam kde posledně zkončil.
V případě, že je i vloženo DVD nebo CD je USB/SD čtečka ignorována a dojde k načtení DVD/CD.
Pozor v přehrávači nesmí být současně flash disk a paměťová karta. Nevěděl by pak z čeho přehrávat.

   Podporovaná média:
DVD-R/RW, DVD+R/RW, DVD-R DL, DVD+R DL, CD-DA, CD-R/RW

   Podporované formáty:
DVD-video, VCD, SVCD, DivX, Audio-CD, MP3, JPEG

   Rozhraní:
HDMI (upscaling až 1080p)
Scart
Kompozitní video výstup
Komponentní video výstup
Optický výstup
Stereo výstup
S-Video výstup

   Možnosti:
3D zvuk, SuperBass, ekvalizér
Přehrává PAL i NTSC
Dolby Digital/AC3
Odstupňovaný zoom
Formát obrazu: 4:3, 16:9
Nastavení DivX titulků: velikost, barva pozadí, barva orámování, barva titulků, horizontální zarovnání, vertikální zarovnání
Spořič obrazovky
Podpora SD/SDHC karet a microSD/SDHC karty s adaptérem na SD
Přehrává i z harddisků s vlastním napájením.

   Rozměry:
360 krát 43 krát 255 milimetru

Balení obsahuje – DVD přehrávač, dálkové ovládání, velmi stručný návod v češtině a kabeláž k propojení přehrávače do sterea.

Přehrávač je všeobecně kladně hodnocen, jen vyjímečně horší spracování a citlivost na jiné dálkové ovladače. některé měli horší kvalitu prohlížených fotografií.
Hodnocení na Heureka.cz.
Recenze na DigiLidi.cz
Vyhledat aktuální nabídku v cenách kolem 800 ,- kč.

Zpět na mikrověže.
Zpět na audiozařízení.
Zpět na úvodní stránku.