Sansa Clip plus ozvučitelná Rockboxem

   Tento velikostí menší krabičky zápalek, dobře ovladatelný přehrávač získal jméno podle velké spony na zadní straně přístroje.
Hlavní rozdíl mezi starším modelem Sansa Clip je přepracování vnějšího obalu a samotného uchycení. Oboje je nyní navrženo z více robustního plastu, design původního přehrávače je zachován. S malou úpravou je na trhu aktuálně Clip Zip. S přídavnou pamětí můžete získat 34 až 40 Gb flashové paměti.
Celé tělo je z plastu, přední strana u stříbrné verze leštěná a vypadá, podobně jako černá, luxusněji, než různá barevná provedení. .
Na přední straně je 4 řádkový, dvoubarevný displej, s docela slušnou čitelností i na slunci.
Zapínací tlačítko je umístěné vpravo nahoře nad displejem. Hlasitost (kolébkovými tlačítky) je na levém boku hned pod USB konektorem. Ovládání zepředu pod displejem klasickým kurzorovým křížem.
Tlačítko home je vpravo pod displejem.
Na pravém boku dole je slot pro paměťové karty microSD a microSDHC.
Umožňuje zasunutí i slotRadio a slotMusic karty(v budoucnu náhrada CD)
Sluchátkový konektor je na pravém boku nahoře blízko zapínacího tlačítka.
Přehrávač obsahuje i digitální FM tuner.
Možnost nahrávání i z vestavěného mikrofonu.
Funkce resume (pokračuje v přehrávání od místa kde bylo ukončeno).
Vestavěná nabíjecí baterie vydrží až 15 hodin.
Nabijí se přes USB,nebo klasickou USB nabíječkou.
Rozměry: 55 krát 34 krát 17 milimetru
Hmotnost: 26 gramů
V příslušenství jsou sluchátka - špunty a propojovací USB kablík. Pokud se Vám zdá poslech na sluchátka nepraktický, můžete využít jakékoli aktivní reproduktorky, či propojení s věží nebo starým radiomagnetofonem, pokud má line vstup.

Sansa Clip umožňuje plnohodnotné ozvučení pomocí alternativního firmware Rockbox.
Nestrácíte přitom možnost spuštění originální verze přehrávače ( při zapínání přidržet tlačítko, home nebo left), navíc získáte mnoho dalších možností úprav zvuku, záložek, přehrávání více zvukových formátů a další možnosti pomocí přídavných ¨pluginů.
Pokud si sami netroufáte na instalaci, můžete si zakoupit Sansu Clip plus již s nainstalovaným Rockboxem a českým ozvučením.
Ozvučeno je asi 70 položek menu a adresáře i soubory jsou hláskovány.
Je možné vybrat hlas anglický, nebo doinstalovat, při stejné verzi stačí nakopírovat, jakýkoli volně šiřitelný, tedy i český hlas Espeak.
Poznámka: Příjemně by v menu zněly vzorky vytvořené syntetickým hlasem Eliška. Pro tento hlas by to byla dobrá reklama, protože na dokonalé ozvučení souborů je třeba mít tento hlas nainstalován a registrován i v počítači, ze kterého si soubory do přehrávače kopírujeme. Distributor však upozornil, že je to v rozporu s licenčními pravidly a nelze ani využít hlas Eliška pro převod textových souborů do zvukového formátu. To podstatně snižuje užitnou hodnotu tohoto jinak velmi dobrého hlasu. Naštěstí jsou zde srovnatelné hlasy Lara a Julie od Linguatec. Součástí programu Voice Reader je i převod textu do zvukových formátů MP3 a WAV. Navíc jsou hlasy od Linguatec devětkrát levnější, než Eliška.
Další velmi dobrý hlas jemužský hlas Jan. Ten lze zakoupit u firmy CIT.CZ, spol. s r.o.

Podrobněji k převodu textu do zvukového formátu.

Licenčně bezproblémové jsou volně šiřitelné hlasy od Espeaku.
Úvodní menu.
Pokud se Vám zdá Espeak špatně srozumitelný, a máte v počítači hlasy českého WinTalker Voice, můžete si sami vytvořit své ozvučení a pak do adresáře .Rockbox/LANGS jen překopírovat vytvořený czech.voice. Lze si tak nastavit i optimální rychlost řeči.
Hlavní menu ukázka starší verze.

Ozvučený přehrávač s hlasem Wintalkru lze objednat u firmy Ergones.
Přehrávač s českým ozvučením také šlo telefonicky objednat: 571 412 690
Nově to platí propřehrávače Sansa Clip Zip.
prodejna@avisvs.cz
WWW AVIS elektronika.

Podrobný popis instalace Rockboxu na Sandisk Sansa clip plus
Další informace k Sansa Clip.
Zkušenosti uživatele.
Více o Rockboxu.
Vyhledat aktuální nabídku Sandisk Sansa clip
Rockbox na Sansa Clip Zip.

Zpět na MP3 přehrávače.
Zpět na audiozařízení.
Zpět na úvodní stránku.