Moduly Arduino s ozvučením

První vzorek zde.
Modulový systém Arduino ná mnabízí mnoho možností díky ozvučovacímu modulu.
Sériově vyráběný modulový systém, kde se k základnímu mikropočítačovému modulu připojují nejrůznější moduly,podobně jako tomu bylo kdysi u univerzálního mluvícího zařízení.
Nezbytné napájení 5 voltů 9 voltovou baterií, není optimální, lepší je měnič, kde to pak funguje od 09 voltů. prostě provoz na tužkové baterie. (jen to trošku navýší cenu o držáček, nebo speciální krabičku).
Převedené hlášky pro zvukový modul jsou na klasické micro SD kartě a naprogramovat pro hlasový výstup podle připojených modulů. Například voltmetr, teploměr, vlhkoměr, tlakoměr, hodiny indikátor barev, tam je komplikace se všemi těmi odstíny, možné komunikovat přes bluetoth, Vifi a to vše za celkem rozumné ceny.
Jako optimální se mi zatím jeví univerzální měřič všech typů baterijí, to se už také dělá, jen s displejem, který by se doplnil voltmetrem s hlasovým výstupem. (o to je zatím největší zájem)
    A druhá varianta klasický voltmetr v základu je to do 25 V, což by mohlo leckomu stačit. V tom může být i teploměr a případně podle zájmu i jiná čidla.
Cena základní sady modulů pro měření by se měla vejít do 1 tisíc kč.
U mikroprocesoru jsou varianty s USB pro přímé programování z PC, nebo menší levnější kde je pro naprogramování nutné  připojení k  externímu programátoru.
Protožeje vlastně všechno hotové, sériově vyráběné, ověřené a funkční, tak by už neměl být nepřekonatelný problém najít dodavatele/sestavovatele.
Praktičtější se mi ovšem zdají kompaktní jednotlivá, či jen částečně univerzální víceúčelová zařízení, než samostatný mikropočítač s hlasovým modulem a k tomu připojovad další moduly, protože využívám hlavně voltmetr.

Více o modulech Arduino.

Zpět na zajímavosti.
Zpět na úvodní stránku.