Nokia E52

Všeobecné informace a parametry Nokia E52.
   Telefon v pújčovnách SONS je dodáván ve větší krabici s nabíječkou s kablíkem s mini USB konektorem, propojovacím kablíkem k USB (pozor není shodný s klasickým miniUSB), sluchátky špunty a držákem. Součástí je také CD s Talks manuálem, a to i namluveným hlasem Zuzana do MP3. Dále záloha instalace a katalog Spektry.
Několik černotiskových manuálů, ale nějaký popis, kde má telefon jaké tlačítko, jsem neobjevil. Neobvyklé je také ozvučení TALKS&ZOOMS, které je mezi zrakově handicapovanými málo rozšířené.
Talks je s hlasem Zuzana,lze vybrat ještě Nokia tts.

   Telefon uchopíme tak, aby hladký displej s klávesnicí dole, byl nasměrován k nám. Zapínáme delším stiskem tlačítka uprostřed horní boční strany. Vedle směrem vpravo je jack konektor 3,5milimetru na sluchátka.
V pravé horní boční části je tlačítko na přidávání hlasitosti hovoru, pod ním méně hmatné spouštění hlasového ovládání a simetricky níž snižování hlasitosti. Uprostřed pravé boční stěny je tlačítko pro spuštění fotoaparátu.
Nestandartní mini USB konektor je v levé boční části dole.
Pod displejem zleva je první obdélníkové tlačítko nazývané 1 bývá další výběr menu, případně potvrzovací,podle odezvy Talksu.
Pod ním je vystouplejší dvoutlačítko, jehož levá část zapíná Talks, který nám po dalším stisku příslušné klávesy řekne co se nastavuje.
Po stisku této klávesy se ozve talks a doporučuji dát na numerickém bloku 0 (dole uprostřed) a potom se ozve cvičný režim je zapnuto. a můžeme bez obav zkoušet všemožné kombinace po stisku klávesy Talks. Tím se nejsnadněji naučíme co která klávesa dělá. Opětovným stiskem klávesy Talks a 0 výukový mód zrušíme.
Druhá část dvoutlačítka vpravo spustí kalendář s aktuálním dnem a datem.
Tlačítko pod nimi slouží k vyvolání naposledy volaných čísel. V kombinaci nejprve tlačítko Talks, řekne aktuální čas a datum, což jsme si mohli již vyzkoušet ve výukovém režimu.
Vedle této trojice tlačítek je kurzorový kříž. Je ve tvarukruhu, jehož části jsou pohyby vlevo, vpravo a nahoru, dolů. Uprostřed podle volby potvrzovací tlačítko.
Tlačítko vpravo pod displejem je tlačítko nazývané 2 a obvykle ruší, nebo krok zpět a vyvolává základní menu. V kombinaci s tlačítkem Talks řekne sílu signálu a stav baterie.
Dvoutlačítkopod ním je zleva vstup do e-mailu a vpravo mazání a také ukončuje hovor.
Třetí v této řadě je zpět na úvodní obrazovku.
Pod touto řadou je klasický numerický blok s výčnělkem na čísle 5. .

Vložení SIM a paměťové karty.
Satelitní navigace a mapy.

Podrobné informace najdete v následujících manuálech.
Převedený manuál ze stránek výrobce txt.
Stručný přehled funkčních kláves odečítače TALKS.
Klávesové zkratky mobilního odečítače a zvětšovače TALKS&ZOOMS. .
Uživatelská příručka Nuance ZOOMS pro telefony Series 60

Tento telefon si můžete zapůjčit v půjčovnách SONS.

Mobilní telefony.
Zpět na úvodní stránku.