Měření teploty


   Pocit tepla je subjektivní, proto je dobré vědět jaké je teplo našeho domova.
Teplotu a mnoho dalšího může oznamovat Mluvík.
Nevidící maminky uvítají teploměr a indikátor hladiny do vany.
Teplotní rozsah lze nastavit v rozmezí -10 až 70 stupňů C. Podle nastavení se spustí alarm. Sonda s přísavkou zvukem hlásí, když je dosaženo žádaného naplnění.
Teploměr a indikátor hladinymožno objednat v Tyflopomůckách.

Jednoduchý USB teploměr.

 do kuchyně i na grilování je určen mluvící teploměr ThermoWorks RT8400  Rozsah: -58 až 572 ° F (-50 až 300 ° C)
Z Amazon zasílají i do ČR.

Pro měření pouze tělesné teploty je praktický německy, či anglicky mluvící teploměr lékařský velikostí a tvarem připomínající malé lízátko.
Německy mluvící lékařský teploměr.
Tento teploměr má pouze dvě tlačítka. Menším blíže ke špičce se zapíná a vypíná, což je indikováno dvojím pípnutím a větším se dá vyvolat posledně naměřená teplota. Měří od 30 st C výše, takže obvykle nelze využít k měření pokojové teploty.
Pár kousků měli ještě u Conráda za 278,- kč.
Teploměry možno koupit v Tyflopomůckách.

Máte-li známého kutila, tak cenově výhodná je stavebnice teploměru.
Hlas stavebnice teploměru.
Podrobný návod stavebnice teploměru v PDF.

Teplotu můžeme také zjistit pomocí univerzálního radiem řízeného budíku.
Navíc informuje o vlhkosti okolí.
S velkým displejem nabízí po stisku tlačítka pro hlasovou funkci, hlášení německým hlasem čas, teplotu v rozmezí 0 až 50 stupňu Celzia, nebo Farenhaita a vlhkost v procentech.
Hlášení času, teploty a vlhkosti nelze oddělit.
Při nastavovacích funkcích budík mluví pouze částečně.
Při nastavování odečtu času - něco jako minutník - řekne funkci, ale nastavované hodnoty je třeba si pamatovat - 10, 20, 30, 40, 50, 60 a 90 minut.
Při nastavování času buzení řekne opět funkci nastavení alarmu, funkci hodin a minut, ale pro nastavení hodin a minut jsou dvě tlačítka. Jedním se přidávají hodiny či minuty, druhým se ubírají hodiny či minuty a tady nemluví a tak je třeba si posledně nastavený čas pamatovat.
Budík má posuvný přepínač - tři polohy - pro nastavení různých časových pásem - poloha prvá -1 pro země Irsko, Británie, Island atd., poloha druhá plus pro země Česko, slovensko, Německo, Itálie atd., Poloha +1 pro země Rumunsko, Řecko, Finsko atd.
A ještě obsahuje dvoupolohový posuvný přepínač - nastavení letního a zimního času.
Zvuková ukázka.
Koupit možno v prodejně Tyflopomůcek.

Pokojový teploměr, který lze použít pro měření teploty vložení do ucha nebo přiložením na čelo, přičemž Vás bude svým hlasem informovat o stupni naměřené teploty. Mimořádně rychlé naměření hodnot teploty během 2 sekund.
Hlasová ukázka anglicky mluvícího rychloteploměru.
Objednat možno v Tyflopomůckách.
Těžce zrakově postižené osoby samostatně žijící si mohli u lékaře požádat o doporučení na plně hrazený lékařský teploměr česky mluvící. (již se nevyrábí). Přístroj je velký asi jako krabička od polštářkové leukoplasti. Napájení je 9 voltovou baterií. Měří i pokojovou teplotu a tělesnou teplotu měří připojitelnou sondou.
Univerzální česky mluvící teploměr. "


Ke zjištění venkovní teploty lze také využít nejrůznější meteostanice a údaje z těch napojených na internet máme k dispozici i v počítači.

Zpět na úvodní stránku.