Zápěstní automatický tlakoměr Medisana - HGC

   Zápěstní provedení tlakoměru je podobné větším náramkovým hodinkám, což je oproti pažním v mnoha směrech praktičtější.
Medisana - renomovaný německý výrobce medicinských produktů dodává na náš trh měřič krevního tlaku i na zápěstí, který vydává hlasové pokyny pro obsluhu v českém jazyce, nastavitelná hlasitost, možnost uložit až 60 měření, podsvícená tlačítka, velké zobrazení číslic, spočítá průměrnou hodnotu všech uložených měření, přesné měření dle WHO - Světová zdravotnická organizace, certifikováno CE0297.
Zobrazovaná data na displeji: systola, dia stola, puls, datum a čas
Hlasové oznámení naměřených hodnot.
Hlasové oznámení hodnot uložených v paměti.

  Hlasové hlášení:
Tlakoměr po stisku tlačítka START upozorní jak jej správně umístit, následně kompresorek natlakuje a začne odečítání. Po chvilce ohlásí výsledky měření systolického tlaku, diastolického tlaku a tepu.
Na konci měření je ještě hlasově vyhodnocen naměřený tlak (buď optimální, normální, až po stupně hypertenze)
Naměřené hodnoty se ukládají do paměti, ze které si je můžeme zpětně přehrát. Pod číslem 1 je poslední naměřená hodnota a pokud je více měření než šedesát, začnou se ty nejstarší výsledky mazat.

  Technická data:
Rozsah měření tlakoměru:
0–300 mmHg
Rozsah měření pulsu: 30–180 tepů za minutu
paměť na 60 měření
Jednoduché ovládání dvěma tlačítky.

   Po vybalení z krabice vyndáme z plastové krabičky tlakoměr, ze spodu na druhé straně od pružné podkovovité části manžety odsuneme víčko krytu baterií a vložíme v krabici přiložené mikrotužkové baterie (ploškou na pružinky). Nasadíme zpět víčko a zasuneme až zacvakne (doporučuji nacvičit ještě bez vložených baterií).
Nyní si můžeme tlakoměr umístit na nejlépe levou ruku s dlaní nahoru a to tak, že pružná podkovitá manžeta je směrem k tělu a dotáhneme suchý zip. Tlačítka budou na pravém kraji tlakoměru. Blíže k dlani je tlačítko Mem a blíže k lokti je tlačítko START. Pozor pokud jej stiskneme a nejsme v módu nastavování hodin, tak se ihned spustí navigační hlášení a jestliže jej nestiskneme znovu pro ukončení, začne přístroj po dokončení navigace nafukovat manžetu.

Tlakoměr nejprve požaduje nastavení hodin a času. Pokud máme někoho vidícího, je lépe nechat si toto nastavit, protože čas a datum nejsou ozvučeny a ani se neozývá pípání při stiscích tlačítek. Není to nezbytné, pokud nepotřebujeme přesnou statistiku pro svého lékaře. Stačí toto obejít stisky mem a START, kdy přechází na další položku.

   Nastavení češtiny. Delší dobu přidržíme tlačítko MEM až se začnou ozývat jednotlivé jazyky. Jde to periodicky stále dokola, první je ruština a za ní je čeština. Na vybraném jazyku tlačítko uvolníme.

   Nastavení hlasitosti: dalším přidržením tlačítka MEM, až se ozve Trylek, který se periodicky zesiluje a zeslabuje dokud tlačítko držíme. V okamžiku kdy bude hlasitost vyhovovat, uvolníme stisknuté tlačítko MEM a hlasitost je nastavena.

   Měření: Pokud máme tlakoměr správně na zápěstí nasazen, displejem s tlačítky na straně dlaně ve výši srdce, můžeme stisknout tlačítko START a posloucháme. Po natlakování chvilku trvá než dojde k vyhodnocení výsledků, přitom je třeba zajistit klid.

   Naměřené výsledky z minulých měřenímůžeme vyvolat krátkým a opakovaným stiskem tlačítka MEM, pro další již dříve naměřené hodnoty.
Pokud máte pocit, že jste se v menu ztratili, stačí nechat přístroj v klidu a automaticky přejde do módu hodin a času (lze urychlit stiskem tlačítka START), odkud se krátkým stiskem MEM dostanete do minule naměřených hodnot a delším přidržením do módů nastavovacích.

  Obsah balení:
Zápěstní automatický tlakoměr v úložném boxu.
Návod k obsluze.
Baterie 2x1,5 V(AAA)

   Hmotnost 0,75kg

Tlakoměr spolehlivě měří i na dětské ručce a to i stejně přesně na paži, pro velmi silné zápěstí má i možnost většího rozvinutí suchého zipu. Proto není důvod pořizovat dražší a na manipulaci trošku složitější pažní tlakoměr. Přesnost je stejná, pokud zajistíte aby byl tlakoměr v úrovni srdce, podobně jako je tomu při umístění manžety na paži.
Po krátkém zácviku může tento tlakoměr využít i zcela nevidomý, jen je škoda, že neindikuje akusticky stisk tlačítek a vlastní měření akusticky zesíleným srdečním tepem. Tlakoměr nemá vypÍnač, takže je třeba do plastové krabičky zasunovat opatrně, jinak se může lehce spustit měření, což by, pokud to neukončíme, zbytečně vybíjelo baterie.
Pokud jsou baterie slabší, nestačí to kompresorku a ozve se.


Objednat možno v Tyflopomůckách.

Měření tlaku.
Zpět na úvodní stránku.