Měření vlhkosti


   Nejjednodužší je mechanické měření vlhkosti takzvanými vlasovými vlhkoměry, kdy se délka vlasu mění v závislosti s vlhkostí.
Jednoúčelové digitální vlhkoměry nejsou ozvučeny a složitější meteorologické stanice lze připojit k počítači s hlasovým výstupem.
Vlhkost doma i venku a mnoho dalšího může oznamovat Mluvík.

Univerzální pomůckou je vlhkoměr, který navíc měří teplotu, obsahuje rádiem řízený budík a další funkce.
Kromě velkého displeje nabízí po stisku tlačítka pro hlasovou funkci, hlášení německým hlasem čas, teplotu v rozmezí 0 až 50 stupňu Celzia, nebo Farenhaita a vlhkost v procentech.
Hlášení času, teploty a vlhkosti nelze oddělit.
Při nastavovacích funkcích budík mluví pouze částečně.
Při nastavování odečtu času - něco jako minutník - řekne funkci, ale nastavované hodnoty je třeba si pamatovat - 10, 20, 30, 40, 50, 60 a 90 minut.
Při nastavování času buzení řekne opět funkci nastavení alarmu, funkci hodin a minut, ale pro nastavení hodin a minut jsou dvě tlačítka. Jedním se přidávají hodiny či minuty, druhým se ubírají hodiny či minuty a tady nemluví a tak je třeba si posledně nastavený čas pamatovat.
Budík má posuvný přepínač - tři polohy - pro nastavení různých časových pásem - poloha prvá -1 pro země Irsko, Británie, Island atd., poloha druhá plus pro země Česko, slovensko, Německo, Itálie atd., Poloha +1 pro země Rumunsko, Řecko, Finsko atd.
A ještě obsahuje dvoupolohový posuvný přepínač - nastavení letního a zimního času.
Zvuková ukázka.
Koupit možno v prodejně Tyflopomůcek.

Zpět na úvodní stránku.