Colorino

   Popis přístroje:
Colorino by se dal tvarem připodobnit staršímu mobilnímu telefonu. V přední širší boční části je uprostřed otvor s čidlem detektoru barev a jasu.
Na vrchní straně pod nepatrně vypouklým krytem reproduktoru, jsou dvě hmatná kulatá tlačítka. První tlačítko, které je blíže reproduktoru, spouští odečtení barvy. Colorino musí být těsně čidlem přiloženo k měřenému objektu, jinak se ozve chybový tón. Nebo pípání při špatném úhluaž po nulový odraz, kdy se ozve černá.
Colorino dokáže identifikovat až sto barevných odstínů. Tlačítko pro identifikaci barev lze držet stále stisknuté a posunovat těsně po barevné předloze, a colorino plynule hlásí barvy nad kterými je jeho čidlo.
Druhým tlačítkem, blíže ke kraji s prolysem pro možnost provlečení šňůrky, se spouští signalizace intenzity světla.

   Hlasitost lze nastavit ve třech stupních a to současným a opakovaným stiskem obou tlačítek současně.

Na boční straně je blíže snímacímu senzoru zdířka pro připojení sluchátek jack 3,5 milimetru. A další zdířka je na změnu firmware (Pro změnu jazyka, případně vylepšení funkčnosti)

   Výměna baterií:
Colorino obrátíme tlačítky dolů a těsně u prohlubně v dolní části, nehtem uvolníme víčko krytu baterií. Mikrotužkové baterie se vkládají plusem (výstupkem dolů (kraj přístroje, vpravo a druhá plusem (výstupkem) nahoru (ke středu přístroje), ta je pak vlevo, při pohledu zezadu.

Mikrotužkové baterie mohou být i nabíjecí (1,2 V).
Při delší nečinnosti doporučuji baterie z Colorina vyndat. .

   Colorino lze v módu měření intenzity světla také využít ke kontrole funkčnosti většiny IR dálkových ovladačů. Stačí přiložit snímač a vysilač "senzory" těsně k sobě a po stisku jakéhokoli tlačítka na ovladači se ozve ovladačem modulovaný zvuk.
Po určitém zácviku se dá rozpoznat i stav různých indikačních kontrolek na neozvučených zařízeních.

   Rozměry: (nepravidelné)
110 krát 39-50 krát 21 -25 milimetru
Hmotnost 85 gramů včetně baterií

V balení je přiložen černotiskový manuál.

Colorino možno objednat v Tyflopomůckách.
V USA se dá koupit levněji.
Nebo zapůjčit v půjčovnách SONS.

Složitější s více funkcemi Colortest. >
Zpět.
Zpět na úvodní stránku.